Iloista joulua!

lm_vk_20_018

Ebeneserin lastentarhanopettajaopiskelijoita askartelemassa joululahjoja lapsille 1920-luvulla. Kuva: Ebeneser-säätiö

Iloista joulua ja onnellista uutta vuotta 2018!

Lastentarhanopettajan koulutuksen 125-vuotisjuhlavuoden blogisivusto jatkaa päivittymistään vuoden loppuun asti, ja sivun kirjoitukset ovat jatkossakin luettavissa tässä tutussa osoitteessa. Kiitos jo etukäteen ihanalle juhlatyöryhmälle sekä kaikille, jotka olette jollain tavalla olleet mukana juhlavuoden vietossa!

 (Lisää kuvia lastentarhatyön historiasta löytyy muuten Lastentarhamuseon Facebook-sivulta, jossa on julkaistu joulukuussa päivittäin jokin kuva Ebeneser-säätiön valokuva-arkistosta yhdessä Friedrich Fröbelin sitaatin kanssa.)

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Google+ photo

Olet kommentoimassa Google+ -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s